Історія

 
 
 
 
 
                Заснована у 1930 році. В 1940 році бібліотеці присвоєно ім’я П.П.Шмідта. Книжковий фонд на той час вже складав 12000 примірників.

В період Великої Вітчизняної війни бібліотека була повністю знищена. 1 квітня 1944 року бібліотека знову прийняла своїх перших відвідувачів, продовжуючи пошук і зібрання книг у населення. В 1946 році книжковий фонд вже складав 7250 примірників, в 1959 – 30 тис.

В 1976 році здійснено централізацію бібліотек, і центральна районна бібліотека для дорослих стає головним методичним центром району з бібліотечного обслуговування населення. В 1977 році бібліотека отримала нове типове приміщення, що сприяло її розвитку. Бібліотечна система придбала бібліобус.

З початку 80-х років Очаківська ЦРБ перейшла на нові методи господарювання, стає центром впровадження нових технологій обслуговування читачів: на її базі проведено експеримент по оптимізації внутрішньосистемного книгообміну, впроваджувалась обласна програма удосконалення роботи бібліотек.

З 1998 року ЦРБ працює в умовах реформування культурно – дозвільної сфери в районі. В її фондах зберігається понад 32 тисячі примірників.

Починаючи з середини 90-х, штат працівників зменшується з 22 до 7 чоловік, не виділяються кошти на придбання літератури та передплату періодичних видань. На початок 2006 року фонд бібліотеки складав 29 тисяч примірників.

Сьогодні Очаківська центральна районна бібліотека налаштовується для роботи в сучасних умовах. Одним із основних своїх завдань бібліотека вважає забезпечення доступу читачів до невичерпних регіональних та міжнародних інформаційних ресурсів, сприяння оволодінню користувачами бібліотеки соціально–значущими знаннями.