Туризм

Історія

Надзвичайне географічне розташування території Очаківського району, здоровий клімат, плодючі землі, багаті водні ресурси роблять цей куточок землі унікальним та принадливим. Не випадково, засноване на наших землях у 6 ст. до н.е. древньогрецьке місто, було названо Ольвією , що в перекладі з древньогрецького – Щаслива.

Залишки міста і прилеглий акрополь ( місто мертвих ) об’явлені національним історико – архітектурним заповідником. Він розташований поблизу с. Парутино. Багато цікавого береже в собі пам’ять Очаківських степів. Їх витоптували копита витривалих скіфських коней, повітря розсікав батіг кримського татарина, доносилося войовниче бряжчання литовських мечів...

            В 15 столітті Очаків став центром всіх турецьких володінь на просторі між пониззям Дніпра і Дністра - він мав назву Очаківський степ. Російська імперія, яка бажала закріпити свої південні кордони і затвердитися на Чорному морі, вписала чимало славних сторінок в історію нашого краю. Суворов і його диво – богатирі виграли Кінбурнське бойовище, розгромивши переважаючі по кількості сили турецького десанту. Штурм турецької твердині Очаків очолив фаворит Катерини Другої генерал – фельдмаршал світлійший князь Г.О.Потьомкін. Печальний слід в історії Очаківщини пов’язаний з ім’ям П.П.Шмідта та трьох його соратників, що були розстріляні на о. Березань. Прикладом мужності і героїзму став подвиг захисників о. Первомайський, що більш місяця держали оборону вже на окупованій фашистами території.

Сучасність

  

 Очаківський край славен не тільки своїм минулим. Красота очаківської землі, повітря, що пахне степовими травами та морською водою, лікувальний коктейль морської води і йодовміщувальних водоростей, неглибока морська затока з піщаними пляжами, які захищені від степових вітрів високими крутобокими берегами, наявність мінеральних вод та лікувальних гряззів ( лікувальної тванні) – все це сприяє розвитку в районі курортної інфраструктури, направленої, взагалі, на організацію сімейного відпочинку. Вздовж Очаківського узбережжя розташувались оздоровчі бази відпочинку. Щорічно на 50 базах очаківської курортної зони відпочивають біля 150 тисяч чоловік, велика кількість з яких – діти.

    Раніше за людей оцінили достоїнства місцевої природи птахи. На території району їх зареєстровано біля 300 видів. З метою збереження унікального біологічного та ландшафтного різноманіття живої природи нашого краю територія Кінбурнської коси об’явлена заповідною зоною. Тут охочі можуть побачити сімсотрічний дуб, галявину орхідей, безліч ( більш 300 ) озер з місцями гніздування рідких птахів та ще багато чого цікавого.

    Велика кількість сонячних днів в році дозволила культивувати на землях Очаківщини таку сонячнолюбиву культуру як виноград, яку ще давні греки називали ягодою здоров’я. Значними виноградарськими і виноробськими господарствами на території району є СВК “ Лиманський ”(с. Куцуруб) та ЗАТ “ Ольвія ”(с. Парутино). Продукція і сировина цих господарств експортується в багато країн світу. Сучасний інтер’єр та прохолода дегустаційних залів, висока якість вин сприяють гарному настрою і приємно урізноманітнюють відпочинок.

    Очаківський район має багаті можливості для розвитку туризму та відпочинку. Тут є самі необхідні умови, щоб зроби

ти відпочинок корисним і цікавим : по –перше, 150 км піщаних чорноморських пляжів й оздоровчий кліматичний ефект, а по – друге, багате історичне минуле і наявність визначних пам’яток, які мають велику художню і пізнавальну цінність.

    Реорганізація в сфері управління туризмом в Україні змінила акценти у виборі стратегії розвитку індустрії відпочинку в країні, орієнтуя туризм на освоєння (опанування) культурних цінностей.

Рішенням місцевого депутатського корпусу в Очаківському районі створено комунальне підприємство

    Кінбурн ”, одним з напрямків діяльності якого є організація туристичних маршрутів і екскурсій у районі. Нині туристична діяльність виділяється в самостійну й самодостатню галузь. В цьому напрямку проводиться велика організаційна робота : створюються нові екскурсійні маршрути, оновлюються раніше існуючі, вивчається можливість розвитку в нашому районі нової форми організації відпочинку – зеленого туризму.

   Очаківська районна державна адміністрація запрошує гостей і мешканців району цікаво провести своє дозвілля.

Приємних вам мандрівок !